تبلیغات
دانشنامه المپیاد فیزیک - غرضی: هیچ ستاد انتخاباتی تشکیل نمی‌دهم/ به قلب مردم رجوع می‌کنم/ رای 55 میلیونی خواهم داشت
دانشنامه المپیاد فیزیک
فیزیک راهی برای کشف، شناخت و بکارگیری آفرینش
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


به نام خدا؛
خدایی که می داند بنده اویم حال آنکه من فراموش کرده ام او خدای من است.
با عرض سلام
من امید ظریفی دانش آموز دبیرستان تیزهوشان شهید صدوقی یزد هستم و به شـما خوش آمد می گویـــم . این وبـلاگ جــهت یادگیری آسان و آمادگی علاقه مندان برای شرکت در المپیاد فیزیک می باشد و شامل مطالب علمی و خلاصه درسها و نمونه سوالات مختلف می باشد. امیدوارم این مطالب برای شما فیزیک دوستان مفید واقع شود. منتظر انتقادات و پیشنهادات سازنده تان هستیم.

.:قال رسول الله صلی الله علیه و آله : ما العِلْمُ اِلّا مَا حَوَاهُ الصَّدْرُ:.

.:علمی واقعی و مفید است كه در درون انسان لمس شود و فقط ذهنی نباشد:.
(بحارالانوارج 74ص 168)

مدیر وبلاگ : امید ظریفی
آیه قرآن
نویسندگان
نظرسنجی
آیا قصد شرکت در المپیاد فیزیک را دارید؟نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جموری با بیان اینکه هیچ انتظاری از گروه‌ها و احزاب کشور برای حمایت در عرصه انتخابات ندارم، گفت: هیچ ستادی برای فعالیت انتخاباتی خود تشکیل نمی‌دهم و تبلیغات نخواهم داشت لذا معتقدم به قلب مردم رجوع می‌کنم و تنها از ظرفیت رسانه ملی بهره می‌برم.
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران، محمد غرضی یکی از هشت کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و متولد 1320 است.

وی تمام جریانات سیاسی در کشور را اعم از  3 تیر سال 1331، 28 مرداد 1332، 15 خرداد 1342 درک کرده و همچنین در مبارزات مسلحانه دهه 40 و 50 شرکت داشته است.
این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری  10 سال پیش از  پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به دلیل مبارزات سیاسی  با رژیم ستم‌شاهی در  شهرهای مختلف ایران و کشورهای خاورمیانه پناهنده بوده و  در این مدت چند سالی را نیز خدمت حضرت امام خمینی (ره) در نجف سپری کرده‌ است.

غرضی  زندان و محکومیت در رژیم شاهنشاهی را درکارنامه مبارزاتی خود دارد و  پس  از پیروزی  انقلاب اسلامی  در دفتر حضرت امام خمینی مشغول به فعالیت شده است.

شایان ذکر است که محمد غرضی متصدی تشکیل سپاه پاسداران و متصدی تشکیل سیستم جامع کشور نزد امام خمینی (ره) بوده است.

وی  استانداری خوزستان، نماینده مردم اصفهان و به مدت چهار سال وزیر نفت و 12 سال وزیر پست و تلگراف را در سابقه اجرایی‌اش به ثبت رسانده است.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری  از سال 1360 تا 1390 در راستای تشکیل ایجاد سازمان نظام مهندسی کشور فعالیت داشته و اکنون رییس "هیئت مهندسین مشاور شرکت مشانیر" است  .

 متن مصاحبه باشگاه خبرنگاران به شرح زیر است:

باشگاه خبرنگاران: برنامه‌های شما برای انتخابات ریاست جمهوری چیست؟

غرضی: دولت‌هایی که تاکنون بر سر کار آمده‌اند دولت‌های متورم بوده‌اند و علت اصلی این که دولت‌ها نتوانسته‌اند با تورم مبارزه کنند این است که بیش از درآمدشان هزینه کردند و باعث تورم بیشتر و عدم  تولید در کشور شده‌اند و توصیه‌ام به مردم این است به دولتی رای دهند که با اقدامات خود از ارزش پول ملی نکاهد.

وی تاکید کرد: شعار من"دولت ضد تورم" است و بنا به سوابق اجرایی که داشته‌ام  مرتفع کردن مشکلات کنونی کشور را انجام شدنی می‌دانم.

باشگاه خبرنگاران:انگیزه شما برای ورود به انتخابات چه بوده است؟

غرضی: با توجه به یاس و نامیدی مردم نسبت به نابسامانی‌های اقتصادی کشور و حضور افرادی  که برای  رفع این نگرانی فعال نیستند  و تنها خود را با گذشته مقایسه می‌کنند، معتقدم که بایددر برابر مسائل و مشکلات مقاومت کرد و با محبت مردم این مسئولیت را برعهده گرفت.

باشگاه خبرنگاران: خود را متعلق به کدام  گرایش سیاسی می‌دانید و گفتمان شما برای ورود به عرصه سیاسی انتخاباتی کشور چیست؟

غرضی:من متعلق به متن انقلاب هستم و در حاشیه‌های انقلاب قرار نگرفته‌ام  
و هر گز در حزب و گروهی نبوده‌ام و با ادبیات خلق شده انقلاب طی این 30 سال آشنایی دارم و  زندگی میکنم.


باشگاه خبرنگاران: هیچکدام از جریان‌های موجود در کشور از کاندیداتوری شما حمایت نکردند، دلیل آن را چه می‌دانید ؟

غرضی: حمایت نکردن جریان خاصی از نامزدی من در انتخابات ناشی از گذشته من است چون من با هیچ جریان و گروهی در طول حیات سیاسی خود هماهنگ نشده‌ام و دعوت دولت‌ها و گرو‌ه‌‌ها را نپذیرفته‌ام و بر اساس مبانی خاصی که به آن اعتقاد دارم ماندگار مانده‌ام و دلیل اینکه در دولتهای مختلف حضور داشته‌ام این است که حضرت امام من را تائید می‌کردند و من هم می‌پذیرفتم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: هیچ انتظاری از هیچ گروه‌ها احزاب کشور  برای حمایت در عرصه انتخابات ندارم، لذا بسیاری از افرادی که خود را قدرتمند سیاسی می‌دانند منش گذشته آنها به گونه‌ای بوده که در مقاطع گوناگون شکست خورده و از صحنه خارج شده‌اند.

وی با بیان اینکه تشکل و احزاب سیاسی 
 را از نسل انقلاب نمی‌دانم بلکه حاشیه انقلاب هستند، عنوان کرد: برای مجموعه‌ها و تشکل‌ها اقتدار سیاسی قائل نیستم و با وجودی که حضور و زمینه فعالیت برای آنها در جامعه فراهم است اما کارایی و اقتدار لازم را ندارند و برای اخذ رای باید متوسل به ابزارهایی شوند که معمولا جوابگو نیست. باشگاه خبرنگاران: آیا به صورت خود جوش وارد عرصه انتخابات شدید؟

غرضی: کلمه خود جوش در مورد ملت ایران یک کلمه صحیح سیاسی نیست ملت در متن انقلاب حضور دارد و من هم جزو ملت و در متن مردم هستم اینکه خودجوشی برای مردم تبیین کنید یک اصطلاح غلط است.

وی در ادامه تصریح کرد: مردم همیشه در صحنه کشور  حضور داشته‌‌اند و جریانهای سیاسی هستند که به صورت خودجوش ظهود پیدا می‌کنند  و باید  این کلمه را به آنها نسبت دهیم.  

باشگاه خبرنگاران: دکترین یا برنامه مدونی برای کاندیداتوری داشته‌اید که وارد عرصه شده‌اید؟

غرضی‌:مدت 50 سال است که  مهندس هستم و شبکه‌های آب، برق، نفت مخابرات و نظام‌های مختلف مدنی ایجاد کرده‌ام، بدون اینکه از دولت کمک بگیرم.

غرضی در ادامه افزود: علت اصلی تورم این است که دستگاه‌ها به جای اینکه منافعی را برای ملت ایجاد کنند هزینه‌ها را بالا می‌برند و چون کارهایی انجام داده ام که برای مردم هزینه ایجاد نکردم معتقدم می‌توانم عهده دار مسولیت کشور شوملذا دولت‌های گذشته به جای اینکه ظرفیت ملی را به کار گیرند ظرفیت دولتی را به کار گرفته‌اند و هزینه‌ها را بالا بردند و باید جلوی اینکار گرفته شود.


باشگاه خبرنگاران‌: برنامه‌های شما در حوزه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی چیست؟


غرضی‌:  معتقدم  سیاست خارجی انعکاسی از توانایی های داخلی است و  سیاست خارجی به خودی خود یک موضوع مجزا  و جنبه منتزع  کشور نیست لذا کشورهایی بر مباحث داخلی خود اشراف دارند، می‌توانند کشور را به خوبی اداره و سیاست خارجی مستقل داشته باشند. 

کشوری که جریان داخلی آن شکسته شده باشد سیاست خارجی آنها متمایل به بیگانه می‌شود و در حال حاضر کشور ما  آمادگی آن را دارد که بتواند روی پای خود بایستد و به جای اینکه به  بیگانه امتیاز دهد هدفش را به طور مطلوبی پیش ببرد.

توجه اصلی من به سیاست داخلی در راستای برنامه‌هایی که کشور روی پای خود بایستد و بتواند سیاست خارجی مستقلی داشته باشد.


باشگاه خبرنگاران: نظرتان درباره مذاکره ایران با آمریکا چیست؟ آیا تدبیری در این زمینه دارید؟

غرضی: 
مذاکره با آمریکا را کار درستی نمی‌دانم و معتقدم مانند این سال‌ها که سیاست تعامل ‌گرایانه با آمریکا داشته‌ایم همان روند را دنبال کنیم تا همیشه پیروز بمانیم لذا طی عملکرد خصمانه این کشور  ما چه در دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس با تعامل اهداف خصمانه آنها خنثی کردیم.

باشگاه خبرنگاران: آیا ستادهای انتخاباتی شما فعال‌ و اعضای آن مشخص شده‌اند؟

غرضی:
 هیچ ستادی در جهت فعالیت انتخاباتی خود تشکیل نمی‌دهم و تبلیغات نخواهم داشت لذا معتقدم به قلب مردم رجوع می‌کنم  و تنها از ظرفیت رسانه ملی بهره می‌برم.


باشگاه خبرنگاران: تا کنون فعالیت پررنگی را از شما شاهد نبودیم، دللیلش چیست؟ فکر می‌کنید طی زمان باقی‌مانده چند در صد از آرا راجذب می‌کنید؟

غرضی:
 دلیل عدم فعالیت من این بود که طبق نظر شورای نگهبان فعالیت‌های انتخاباتی خلاف قانون بود و من اعتقادی به حرکت عرضی ندارم بلکه طولی حرکت می‌کنم.

گفتمان من بر منافع عامه مردم تکیه دارد و  معتقدم رای 55 میلیونی و صد‌در‌صدی خواهم داشت.

باشگاه خبرنگاران: آیا ممکن است به نفع کسی کناره بروید؟

تا لحظه آخر در انتخابات حضور خواهم داشت و به نفع هیچ کاندیدای کناره‌گیری نخواهم کرد و خود را اصلح می‌دانم.
نوع مطلب : حماسه حضور (انتخابات)، 
برچسب ها :
          
پنجشنبه 2 خرداد 1392

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی