تبلیغات
دانشنامه المپیاد فیزیک - زاکانی: حضور هاشمی ممکن است کشور را به قبل از انقلاب برگرداند
دانشنامه المپیاد فیزیک
فیزیک راهی برای کشف، شناخت و بکارگیری آفرینش
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


به نام خدا؛
خدایی که می داند بنده اویم حال آنکه من فراموش کرده ام او خدای من است.
با عرض سلام
من امید ظریفی دانش آموز دبیرستان تیزهوشان شهید صدوقی یزد هستم و به شـما خوش آمد می گویـــم . این وبـلاگ جــهت یادگیری آسان و آمادگی علاقه مندان برای شرکت در المپیاد فیزیک می باشد و شامل مطالب علمی و خلاصه درسها و نمونه سوالات مختلف می باشد. امیدوارم این مطالب برای شما فیزیک دوستان مفید واقع شود. منتظر انتقادات و پیشنهادات سازنده تان هستیم.

.:قال رسول الله صلی الله علیه و آله : ما العِلْمُ اِلّا مَا حَوَاهُ الصَّدْرُ:.

.:علمی واقعی و مفید است كه در درون انسان لمس شود و فقط ذهنی نباشد:.
(بحارالانوارج 74ص 168)

مدیر وبلاگ : امید ظریفی
آیه قرآن
نویسندگان
نظرسنجی
آیا قصد شرکت در المپیاد فیزیک را دارید؟کاندیدای ریاست جمهوری گفت: بر این باورم که حضور هاشمی به طور حتم کشور را در مسیر دولت سازندگی قرار خواهد داد و ممکن است حتی کشور را به قبل از انقلاب برگرداند.
به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران"علیرضا زاکانی" نامزد احتمالی یازدهمین ریاست جمهوری در نشست خبری که صبح امروز در خبرگزاری مهر برگزار شد، اظهار داشت: امروز کشور در شرایط بسیار خطیری قرار گرفته است و همچنین از ظرفیت‌های خوبی که به فعلیت رسیده برخوردار است.

زاکانی بیان کرد: نصیحت‌های بالقوه‌ای که در اختیار ما قرار دارد، می‌تواند اهداف انقلاب اسلامی را دنبال کند.

وی با اشاره به آسیب‌ها و تهدیدهایی که کشور را با مشکل مواجه کرده است، گفت: روشی که امام (ره) و مقام معظم رهبری داشتند رسیدن به هدف و تعالی جمهوری اسلامی است و با توجه به حضور مردم در صحنه‌های مختلف انقلاب اسلامی اعم از وقوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس شاهد ورود اندیشه‌های این بزرگان بوده‌ایم.

کاندیدای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: استراتژی امام(ره) و مقام معظم رهبری آگاهی بخشی در زمینه حضور گسترده مردم در صحنه‌های انقلاب اسلامی و انتخابات پیش رو زمینه استحکام حضور گسترده مردم را فراهم می‌کند.

وی تاکید کرد: در کنار حضور گسترده مردم در صحنه سیاسی - انتخاباتی نوع انتخاب مردم نیز حائز اهمیت است.

زاکانی گفت: دقت و توجه برای حل مشکلات و استفاده از ظرفیت‌های بسیار بالای درونی خارجی و منطقه‌ای در جهت تحقق شرایطی است که ایران را در جهان متعالی سازد.

وی با مقایسه ایران با کشورهایی که خط سازش را با غرب دنبال کردند، بیان کرد: پیش از انقلاب انورسادات در کمپ دیوید خط سازش را دنبال کرد و حمایت غرب را دارا شد و شرایطی که الان در قاهره مشاهده می‌کنیم این است که تعداد زیادی در پارک‌ها می‌خوابند و تظاهرات نان در این کشور برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: در مقابل این سیاست خط تعامل فعال و هویت بخش به ملت ایران را داریم که در مسیر حرکت قله‌های جهانی حرکت می‌کنند، این نمونه عملی تکلیف ما را با انتخابات پیش رو مشخص می‌کند که جز از دانسته‌های علمی، تخصصی کشور نباید به مجموعه بیرونی برای رفع مشکلات کشور ببندیم.

کاندیدای مورد حمایت جبهه حماسه سازان انقلاب اسلامی با اشاره به خط مقاومت مدبرانه تاکید کرد: مشی خط مقاومت مدبرانهبرای  رسیدن به حق و داشتن فناوری علمی و هسته‌ای اثبات شده است و هیچ راهی برای ایجاد افتخارات علمی و فناوری و داشتن جامعه آزاد و معنوی نداریم جز اینکه بر داشته‌های خود تکیه کنیم.

زاکانی با اشاره به آرایش انتخاباتی و سیاسی در کشور اظهار داشت: آرایش واقعی با حضور تمام سلایق را در صحنه می بینیم و معتقدم مخالفین اصولگرایی و نظام به وحدت عملی رسیدند و در صدد هستند مسیر انقلاب اسلامی و دانسته‌های علمی را به مسیر سازش تغییر دهند.

وی در ادامه گفت: بزرگترین آفت حاکمیت تفکری بود که در دوران سازندگی خط سازش را با الگوهای غربی به اجرا درآورد و با الگوی غلط اقتصاد آزاد فرهنگ تبار سالاری و اشرافی گری را گسترش داد و این بستری برای گسترش فرهنگ غربی در کشور شد.

زاکانی گفت: هاشمی اصلاحات را ادامه دوره سازندگی عنوان کرد و اگر اکنون توصیه بازگشت به دوره سازندگی می‌شود، دعوت به قهقرایی است که انقلاب اسلامی را نادیده بگیرد و افتخاراتش را زیر پا بگذارد.

این کاندیدای مورد حمایت جبهه حماسه سازان بیان کرد: در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نیاز به هوشیاری و دقت داریم لذا اگر در این دوران دعوت به دوران سازندگی می‌شود، در حالی است که ما مسیری را سپری کردیم که همه بسیج شدند تا از رئیس جمهور وقت حمایت کنند علاوه بر اینکه وی از توانمندی 20 سال پیش برخوردار نیست.

نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: کشور نیاز به آرامش و انسجام در درون خود دارد و توصیه می کنیم که محیط آرامش برای مردم فراهم شود.

زاکانی افزود: براین اعتقادم که در دوران سازندگی همه مسئولین و ملت بسیج شدند که از رئیس جمهور وقت حمایت کنند اما متاسفانه ما نتوانستیم در این دوران به عملکرد قابل قبولی دست پیدا کنیم و شاهد تورم 47 درصدی بودیم.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم بتوانیم در انتخابات پیش رو در یک فضای کاملا رقابتی و در چارچوب قانون و اخلاق شاهد ارائه یک برنامه و الگوی مشخص باشیم.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر دلیل اجماع اصلاح طلبان بر روی آقای هاشمی اظهار داشت: بنده معتقدم مجموعه دوم خرداد به دلیل عدم اقبالی که مردم نسبت به آنها دارند تنها راه بازگشت خود به صحنه سیاسی کشور را حضور هاشمی احساس می‌کند.

وی افزود: پس از پایان دوران سازندگی وقتی این دوران به پایان رسید خاتمی خود را مرد اندیشه آن روز معرفی کرد اما ما متاسفانه شاهد بودیم که همان مسیر دولت سازندگی از سوی خاتمی دنبال شد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: درباره توانایی جسمی هاشمی و حضور او در عرصه انتخابات باید شورای نگهبان تصمیم بگیرد.

زاکانی تصریح کرد: شورای نگهبان تشخیص می‌دهد که براساس اصل 115 چه کسانی مدیر و مدبر هستند و شاخصه‌های لازم را برای تصدی پست ریاست جمهوری دارند.

زاکانی اظهار داشت: اما اعتقاد دارم در شرایط فعلی کشور کسی باید تصدی پست ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد که شرایط ذهنی و فکری وی با شرایط کنونی مطابقت داشته باشد.

زاکانی در پاسخ به سوال خبرنگاری در باره رایزنی با برخی از چهره‌های اصولگرا گفت: بنده هیچ گونه رایزنی را با هیچ‌کدام از نامزدهای اصولگرا انجام نداده ام اما مدل ذهنی را ارائه کرده‌ام که طبق آن اصولگرایان می‌توانند با یک نفر وارد عرصه انتخابات شوند.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: در این مدل ذهنی بنده به همراه آقایان حداد عادل، جلیلی و لنکرانی حضور دارم اما حضور لنکرانی در این مدت به نظر جبهه پایداری بستگی دارد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بنده درباره تایید صلاحیتم هیچ نکته خاصی را از شورای نگهبان دریافت نکردم و تنها در جلسه‌ای دو ساعته با این شورا محورهایی از برنامه‌های خود را بیان کردم.

زاکانی افزود: امروز قصد دارم برنامه خود را که به صورت جامع تدوین شده است به شورای نگهبان تقدیم کنم.

این کاندیدای یازدهمین دوره ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا با سایر اصولگراها جلسه ای را داشته‌اید؟ اظهار داشت: بنده به جز ارتباط مستمری که با آقای حداد عادل دارم با هیچکدام از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری جلسه خاصی را ندارم.

وی افزود: معتقدم در راستای وحدت اصولگرایان باید به طور حتم در این مجموعه یک نگاه ائتلافی صورت گیرد.

زاکانی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا هاشمی می‌تواند از پیچ تاریخی که مقام معظم رهبری به آن اشاره کرده است عبور کند؟ گفت: با توجه به مواضع و اظهارات هاشمی مشخص است که وی هنوز بر عقاید فکری گذشته خود اعتقاد دارد لذا هیچ گاه مردم نمی‌خواهند به 20 سال گذشته برگردند.

وی افزود: برخی از عناصر حاضر در صفحه که به جریان اصلاح‌طلب تعلق خاطر دارند بر این باورند که هاشمی به عنوان یک کدخدا می‌تواند مشکلات را از بین ببرد اما بنده بر این باورم که حضور هاشمی به طور حتم کشور را در مسیر دولت سازندگی قرار خواهد داد و ممکن است حتی کشور را به قبل از انقلاب برگرداند.

زاکانی اظهار داشت: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران در شرایط فعلی توانسته است در عرصه بیداری اسلامی به جایگاه قابل قبولی دست پیدا کند لذا اعتقاد دارم فردی باید در عرصه ریاست جمهوری کشور بپردازد که رسانه‌های بیگانه از حضور وی در صحنه خوشحال شوند.

کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه شما در سال 91 و 90 یک میلیارد تومان از سازمان تبلیغات در راستای مخارج نشریه پنجره دریافت کرده‌اید گفت: ما هیچ وقت مبلغی را نگرفته ایم و اگر اسنادی در این رابطه است منتشر کنید.

وی افزود: این نکته را باید صراحتا عرض کنم که میان نشریه پنجره و سازمان تبلیغات اسلامی قراردادی وجود دارد اما اینکه ما از این سازمان مبلغی را دریافت کرده باشیم کذب است.

زاکانی درباره اولویت‌ها و برنامه‌های کاری خود خاطر نشان کرد: فردا در جلسه‌ای که در دانشگاه خواجه نصیر دارم جزء به جزء برنامه‌های کاری خود را عرضه خواهم کرد لذا امروز به این موضوع نمی‌پردازم.

زاکانی خاطر نشان کرد: نکته مهمی که باید به آن اشاره کنم این است که اولویت برنامه‌های من محوریت اقتصادی دارد.


وی در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران مبنی براینکه قائل به وحدت بین اصولگرایان هستید اما برخی از نامزدهای اصولگرایی مانند قالیباف تک روی می‌کنند نظرتان چیست؟ اظهار داشت: وظیفه ما دعوت به وحدت است اما هر نامزدی مسیری را که انتخاب می‌کند برحسب سلیقه شخصی خود حرکت می‌کند و آن چه که راجع به وحدت اصولگرایی مطرح می‌کنیم نیازی است که اصولگرایان باید در صحنه انتخابات به همگرایی برسند. 

وی در پاسخ به سوال دیگر باشگاه خبرنگاران مبنی براینکه با توجه به تاکید مقام معظم رهبری مبنی بر تخریب نکردن کاندیداهاT شما دولت‌های هاشمی، اصلاحات و احمدی‌نژاد را بارها تخریب کرده‌اید? بیان کرد: مسائلی را که در ارتباط با این اشخاص مطرح کرده‌ام نقد است نه تخریب و من با توجه به صحنه جامعه و نیازهایی که باید به آن توجه شود مسائل را مطرح می‌کنم و این در حالی است که ما را دعوت به اجرای تجربیات 20 ساله گذشته می‌کنند. 

نامزد احتمالی یازدهمین دوره ریاست جمهوری تصریح کرد: به عنوان یک نظاره گر طی این چند سال تجربیات 20 سال گذشته حتی می‌توانست مشکلات آن ایام را حل کند، حال چگونه مشکلات کنونی می تواند راهگشا باشد و مطرح کردن این مسائل ناظر به تخریب اشخاص نیست بلکه دست آموزی از گذشته است. 

زاکانی گفت: بیانم صریح و شفاف است و به شخصیت افراد نمی‌پردازم و معتقدم حق نداریم شخصیت افراد را تخریب کنیم و اتفاق سال 88 از این لحاظ محکوم است که نباید شخصیت افراد را مورد تخریب قرار می‌داد. 

زاکانی با بیان این که باید برنامه‌ها و عملکردها را مورد نقد قرار دهیم، گفت: نقد برنامه‌ها از اصولی است که باید مورد توجه در عرصه انتخابات خرداد سال 92 قرار گیرد لذا علاوه بر این که داشته‌های گذشته را نفی نمی‌کنیم، حسن‌های آن را نیز ببینیم. 

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه حضور هاشمی باعث به صحنه آمدن پتانسیل‌هایی برای مقابله با اصولگرایی شده است، آیا جریان اصولگرایی تدبیری در این خصوص اتخاد کرده است؟ اظهار داشت: جنبه حضور هاشمی این است که اصولگرایان را بیدار کند و این پیام را بدهد که حفظ جهت گیری کشور اولا بر انتخابات است و بعد از حفظ این جهت‌گیری باید یک تحول همه جانبه در کشور شکل گیرد.

زاکانی تاکید کرد: نباید به شرایط فعلی دل ببندیم بلکه باید مشکلات و مواضع را بشناسیم و درصدد هموار کردن آن برآییم. 

وی با اشاره به این که اولین پیام حضور هاشمی دقت و متوجه کردن اصولگرایان است، گفت: اصولگرایان با حضور هاشمی اولین پیامی که دریافت کردند این است که رقیبی خارج از مجموعه اصولگرایی دارند و رقابت آن‌ها درون گروهی نیست. 

وی در ادامه افزود: بحث من شخص هاشمی نیست بلکه اجزا و شخصیت‌هایی است که نمادهایی را به واسطه حضور وی به میدان می‌فرستند و باید اصولگرایان با یک شیب ملایم به سمت هم گرایی سوق پیدا کنند. 

نامزد احتمالی یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ارتباط با همگرایی اصولگرایان در انتخابات خاطر نشان کرد: بعد از اعلام تایید صلاحیت‌ها به ارائه راه حل‌ها و سازو کارهای وحدت خواهیم پرداخت. 


نوع مطلب : حماسه حضور (انتخابات)، 
برچسب ها :
          
یکشنبه 29 اردیبهشت 1392

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی